Historia

ZAŁOŻENIE

1991

PHU „Lubinpex” Sp. z o.o to firma działająca w branży HoReCa od 40 lat.
Wieloletnie doświadczenie to nasz atut, którym nie może poszczycić się żadna firma gastronomiczna
w regionie.

Historia PHU „Lubinpex” rozpoczyna się wraz z dynamicznym rozwojem Zagłębia Miedziowego. Na początku lat 80-tych, w odpowiedzi na coraz większe potrzeby zaopatrzeniowe górników, powstaje Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Górniczego.

W 1991 r. przedsiębiorstwo uzyskuje osobowość prawną i przyjmuje nazwę PHU „Lubinpex” Sp. z o.o. Głównym celem działalności jest zapewnienie posiłków regeneracyjnych dla pracowników kopalni oraz hut.

Z każdym kolejnym rokiem firma poszerza swoją działalność – powstają kolejne stołówki, kantyny, a także restauracje z miejscami noclegowymi.
W zakresie usług pojawia się obsługa eventową, organizacja imprez, festynów, gali, pikników czy bankietów.

Aktualnie firma zarządza ponad 30 placówkami gastronomicznymi, ulokowanymi zarówno na terenie zakładów górniczych i hut funkcjonujących w ramach grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A., jak i zakładów produkcyjnych wielu innych firm, skupionych m.in. w Legnickiej Strefie Ekonomicznej. Rocznie realizuje ponad 1000 imprez.

Na przestrzeni lat firmę PHU „Lubinpex” Sp. z o.o. wielokrotnie nagradzano i wyróżniano między innymi certyfikatami Gazel Biznesu, Gepardów Biznesu oraz nagrodami dla Przedsiębiorstwa Fair Play.

Warto nadmienić także, że firma stosuje Zintegrowany System Zarządzania Jakością zgodny z normą EN 9001:2015 oraz System Bezpieczeństwa Żywności ISO 22000:2018 co potwierdza, że spółka jest rzetelnym partnerem handlowym, działającym zgodnie z wymaganiami międzynarodowych standardów i podlega ciągłemu doskonaleniu.

Wdrożony system ISO 22000 poświadcza także troskę firmy o jakość i bezpieczeństwo żywności.

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera